Ranking zmywarek – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 16 czerwca 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Dobrej jakości zmywarka do zabudowy 60 cm to idealne rozwiązanie dla dużej rodziny. Zmywanie naczyń nie należy do przyjemnych zadań, dlatego bądźmy praktyczni i kupujmy jak najlepszy sprzęt kuchenny. Nasz przegląd porównuje i klasyfikuje zmywarki do zabudowy w oparciu o ich funkcje, cenę i jakość. Czy odpowiednia dla Ciebie zmywarka ma następujące cechy? Najlepsza zmywarka do zabudowy 60 cm to idealne rozwiązanie dla każdego wieloosobowego gospodarstwa domowego.

Ranking zmywarek 2022. Najlepsze zmywarki – TOP 5

Dobra zmywarka musi zużywać mało wody i energii elektrycznej przez cały okres eksploatacji. Pozostaje więc odpowiedzieć na jedno pytanie: jaka zmywarka do zabudowy lub wolnostojąca jest najlepsza?

Na rynku dostępnych jest kilka modeli zmywarek, a my wierzymy, że nasz wybór najlepszych zmywarek dla naszych czytelników pomoże Ci wybrać odpowiedni model zmywarki do Twojej kuchni. Poświęciliśmy dużo czasu na dokładne zbadanie tej kwestii: aby mieć pewność, przetestowaliśmy prawie wszystkie najlepiej sprzedające się zmywarki, jak również bardziej nietypowe modele.

1. Zmywarka Bosch SPV6ZMX23E

Zmywarka Bosch SPV6ZMX23E to bez wątpienia najlepsza zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm. Wyposażona jest w technologię ActiveWater, która ma na celu m.in. zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wody. Jeśli konieczne jest umycie naczyń większych niż 12,5 cm, dostępne są dwa regały. Dzięki temu zmywarka jest wyposażona w wymiennik ciepła, który zapewnia optymalną temperaturę zmywania.

2. Zmywarka Siemens SR61HX12KE

SR61HX12KE firmy Siemens to dobra zmywarka, która współpracuje z pilotem zdalnego sterowania, a jej funkcje pomagają oszczędzać programy zmywania. Wśród nich można wymienić varioSpeed Plus umożliwiający 3-krotne przyspieszenie zmywania oraz Favorite do zapisywania preferencji. Zmywarka jest wyposażona w silnik iQdriver, dzięki któremu zużywa tylko 8,5 litra wody na cykl zmywania.

3. Zmywarka HISENSE HV661C60

Ta kompaktowa zmywarka firmy Hisense jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które regularnie przygotowują posiłki. To wydajne urządzenie o średnicy 60 cm może umyć do 16 filiżanek, a wbudowana konstrukcja sprawia, że urządzenie jest bezpieczne i może bezpiecznie myć większe garnki i filiżanki. Ponadto konstrukcja koszy jest taka, że można je szorować bez uszkadzania ich delikatnej formy. Funkcjonalność zmywarki dodatkowo zwiększają jej funkcje.

4. Zmywarka ELECTROLUX EEQ67410W

Dzisiejsze urządzenia gospodarstwa domowego można łatwo obsługiwać za pomocą smartfonów, a także są one pomocne przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. Aplikacja Moja Kuchnia Electrolux jest dostępna w ofercie kilku producentów, jednak IKEA będzie korzystać z aplikacji Moja Kuchnia Elektryczna od 1 czerwca 2015 r.

5. Zmywarka BEKO DIN24310

Zmywarka do zabudowy Beko 60 cm charakteryzuje się doskonałą funkcjonalnością (lub takimi funkcjami jak funkcja połowy załadunku). To przekłada się na oszczędność energii i wody. Zmywarka jest wręcz idealna dla użytkowników, którzy nie mają dużych kuchni, ponieważ nadal możemy korzystać z niej codziennie, ale nie musimy gotować tak często jak kiedyś.

Czy warto inwestować w zmywarkę do zabudowy?

Zakup zmywarki, która pasuje do kuchni, to prawdopodobnie najlepszy wybór wśród urządzeń kuchennych. Warto wiedzieć, że cena zmywarki jest często podobna do ceny zmywarki wolnostojącej, ale zmywarka do zabudowy jest bardziej luksusowa. Możesz zdecydować się na zakup niedrogiej zmywarki, takiej jak Beko DIS 25013 lub tańszej, aczkolwiek bardzo wydajnej zmywarki Amica DIM404 Om – wtedy musisz liczyć się z zużyciem prądu i wody.

Czy zmywarka do zabudowy nie ma żadnych wad?

Zmywarka do zabudowy – choć ma wiele zalet – ma też pewne wady. Wśród najlepszych zmywarek są urządzenia, które są tanie. Dla niektórych, którzy mogą sobie na nie pozwolić, stanowią one „wadę finansową”. Należy również pamiętać, że niektórych naczyń nie można myć za pomocą tego urządzenia. Na przykład porcelana absolutnie nie nadaje się do zmywarek do zabudowy, a nawet zmywarek wolnostojących. Należy również pamiętać, że nie wszystkie naczynia mogą być myte w ten sposób.

Podsumowanie

Planowanie długoterminowe w wydawaniu pieniędzy jest ważne. Jednak zakup drogiego sprzętu, takiego jak zmywarka, wymaga dokładnego przemyślenia, zwłaszcza jeśli nie chcesz przez kilka lat wydawać więcej pieniędzy na comiesięczne rachunki. Nie zapominajmy, że sprawnie działająca zmywarka pozwala zaoszczędzić pieniądze na zmywaniu naczyń. Zastanów się, jakie są wymagania dotyczące konserwacji zmywarki, aby utrzymać jej prawidłowe działanie.
Z naszego doświadczenia możemy się wiele nauczyć o tym, co robić, a czego nie robić, aby jak najlepiej dbać o zmywarkę. Na przykład, jeśli masz rodzinę składającą się z 4 do 6 osób, która jada w domu, powinieneś rozważyć zakup zmywarki o małej szerokości i dużej pojemności. Jeśli chcesz mieć zmywarkę, która jest łatwa w czyszczeniu, rozważ zakup zmywarki o dużej pojemności. Wielkość zmywarki zależy głównie od tego, jak często jada się w domu. Zmywarka o większej pojemności będzie wymagała częstszego mycia. Widzę po komentarzach, że dochodzimy do sedna sprawy.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Ranking zmywarek – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking zmywarek – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments