Ranking płyt indukcyjnych – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 23 maja 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Dobra płyta indukcyjna to popularny produkt na dzisiejszym rynku. Są one bardzo wydajne, dzięki czemu nawet najtrudniejsze do przygotowania potrawy można przyrządzić z pełną łatwością. Można powiedzieć, że takie cechy ma w sobie każda płyta indukcyjna. Nie chodzi tu tylko o wydajność i szybkość, ale są one również wyposażone w najbardziej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Zarówno eksperci, jak i liczni użytkownicy potwierdzają, które funkcje są wśród nich najlepsze.

Ranking najlepszych płyt indukcyjnych 2022 – TOP 5

Kuchenki indukcyjne oferują różne rodzaje urządzeń w różnych przedziałach cenowych. Przed zakupem odpowiedniego produktu należy najpierw zastanowić się, jak duża ma być płyta grzewcza i jakie jest jej przeznaczenie kiedy trzeba z niej korzystać. Po podjęciu decyzji należy dokładnie zmierzyć jej powierzchnię, co pozwoli odpowiednio dopasować wymiary. Porównywarka indukcyjnych płyt kuchennych umożliwia wyszukanie modelu na podstawie określonych parametrów; z pewnością nie zaszkodzi na nią zajrzeć.

W przypadku płyty grzewczej Amica mamy do czynienia z rankingiem. Liczba stref grzewczych staje się mniej istotna niż ich prawidłowe rozmieszczenie, co korzystnie wpływa na komfort użytkowania tych palników podczas gotowania. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu będzie można je wygodnie stosować dla różnej wielkości rondli i różnej wielkości patelni.

Ta opcja może wydawać się mniej ważna, ale z pewnością warto dopasować sprzęt do wystroju wnętrza. W tym temacie zapewne znajdziesz modele w kilku kolorach, takich jak na przykład płyty indukcyjne białe, a czytając ranking łatwo wyfiltrujesz ten właściwy.

Główną zaletą płyty indukcyjnej z ekranem dotykowym jest to, że elementy sterujące są łatwe w użyciu, ponieważ znajdują się na jednym ekranie. Ponadto można na nim łatwo odczytać parametry pracy.

Nie można pominąć mocy. Ten parametr jest niezwykle ważny. Najlepsza płyta indukcyjna ma najniższe zużycie energii.

1. Płyta indukcyjna Electrolux EHH6340FSK

Ta konkretna płyta kuchenna jest wyposażona w elementy grzewcze o mocy 7400 W. Jej sterowanie jest dotykowe, więc z indukcyjnej płyty kuchennej Electrolux będzie mógł korzystać prawie każdy, kto potrafi efektywnie wykorzystać jej elementy.

Najlepszym sposobem na oszczędzanie energii jest funkcja dostępna w wielu wysokiej jakości domowych urządzeniach elektronicznych. Przycisk „Stop + Go” działa tak, jak mówi. Jeśli naciśniesz go i przytrzymasz lewą ręką, możesz zapamiętać bieżące ustawienia płyty i po pewnym czasie ponownie włączyć płytę z tego samego miejsca. Funkcja ta jest bardzo pomocna, gdy trzeba było szybko wyjść i nie było czasu na zapamiętanie elementów sterujących.

Ta płyta kuchenna pomoże uchronić Ciebie i Twoje dziecko przed wieloma zagrożeniami. Ta funkcja zapewnia bezpieczeństwo Tobie i Twoim dzieciom podczas korzystania z płyty kuchennej. Wskaźnik spadku temperatury informuje, kiedy ogrzewane pola stają się chłodniejsze.

2. Płyta indukcyjna Bosch PKE611B17E

W tych dyskusjach nie możemy nie wspomnieć o produkcie firmy Bosch, który jest jednym z najlepszych. Omawiana przez nas płyta wyposażona jest w moc 6600 W, cztery systemy szybkiego gotowania oraz sterowanie dotykowe. Co więcej, posiada dwustopniowy wskaźnik opadania ciepła, dzięki czemu będziesz wiedzieć, kiedy urządzenia grzewcze są całkowicie schłodzone. To, co jest wyjątkowe w płytach grzewczych tej firmy, to 17-stopniowa regulacja mocy grzania. Dzięki temu z łatwością dobierzesz odpowiednią dla swoich potraw.

Indukcyjny blat kuchenny można łatwo ustawić w dowolnym momencie. Włącznik/wyłącznik urządzenia można również zablokować po upływie określonego czasu, tak aby nie można było go przypadkowo wyłączyć. Ta konkretna kuchenka indukcyjna jest wyposażona w zabezpieczenie przed dziećmi, automatyczne wyłączanie, które można wyłączyć za pomocą przycisku. Oprócz tych wszystkich funkcji jest ona bezpieczna w użyciu i znacznie ułatwia gotowanie.

3. Płyta indukcyjna Amica PI6544STK

W przypadku Amica jest to prawdziwa płyta indukcyjna o mocy do 7400 W z 4 polami kwadratowymi, które należy dostosować do wielkości płyt.

Gotowanie może być naprawdę interesujące, podobnie jak konstrukcja mostu, która sprawia, że gotowanie przy stole jest naprawdę przydatne. W rzeczywistości Booster umożliwia pomocnikom kuchennym szybkie przygotowanie potrawy. Trzy programy gotowania pozwalają na regulację mocy kuchenki, a jeden suwak poziomu mocy umożliwia dostosowanie obu ustawień do własnych upodobań. Ponadto, jeśli nie odpowiadają Ci wstępnie ustawione ustawienia mocy, możesz je samodzielnie regulować w zakresie od 0 do 15 za pomocą suwaka mocy.

Firma Amica opracowała sposób, który może chronić dzieci nie tylko przed przypadkowym włączeniem kuchenki indukcyjnej, ale także przed przekroczeniem ustawionego czasu. Rozwiązanie to nosi nazwę Pro Baby i dzięki niemu matki mogą mieć pewność, że ich dzieci nie uruchomią przypadkowo urządzenia grzewczego.

4. Płyta indukcyjna Electrolux LIR60430BW

Wśród najlepszych indukcyjnych płyt kuchennych Electrolux LIR6030BW to świetny wybór z wielu powodów. Zapewnia ona wygodę, komfort dzięki funkcji zwiększania mocy i pomaga w efektywnym gotowaniu. Ponadto indukcyjna płyta grzewcza jest łatwa w obsłudze i ma biały korpus, który pozwala utrzymać ją w czystości.

5. Płyta indukcyjna Amica PI6541S4UD

Płyta indukcyjna PI6541S4UD amerykańskiego producenta sprzętu kuchennego Amica może zwiększyć Twoją moc i bezpiecznie pracować. Posiada również trzy programy gotowania oraz timer. Została zaprojektowana tak, aby można ją było zamontować równo z blatem, co ułatwia utrzymanie jej w czystości. Blokada rodzicielska i wskaźnik ciepła resztkowego zapewniają bezpieczeństwo wszystkich urządzeń.

Płyta indukcyjna jaka najlepsza?

Pierwsze cztery płyty grzewcze na naszej liście to Whirlpool, Bosch, Samsung i Amica. Marki te są tak popularne, że na rynku pojawiło się już wiele nowych płyt indukcyjnych. Ceny zaczynają spadać z powodu rosnącej konkurencji, a produkcja płyt indukcyjnych stała się bardziej wydajna. Większość płyt indukcyjnych produkuje się w Chinach, ale powstają one również w innych krajach, takich jak Brazylia, Indonezja i Tajlandia. Najlepszym i najbardziej użytecznym urządzeniem jest płyta indukcyjna. I możemy powiedzieć bez żadnych wątpliwości, że na naszej stronie internetowej można znaleźć odpowiedni model płyt indukcyjnych, które są bardzo pomocne i niezbędne w codziennym życiu.

Podsumowanie

W tej płycie indukcyjnej znajdziesz wiele standardowych funkcji i udogodnień, z których korzystamy w modelach z wyższej półki. Takich jak blokada rodzicielska czy automatyczna funkcja booster. Modele te mają wiele poziomów mocy, czyli tyle samo, co najdroższe modele, które do tej pory recenzowaliśmy. Kolejną cechą, którą naprawdę lubimy, jest MoveMode Plus, ponieważ funkcja ta automatycznie programuje/aktywuje trzy sąsiadujące strefy. Dzięki standardowym rozmiarom urządzenie zmieści się w większości domów. Eleganckie, wysokiej jakości wykończenie zadowoli osoby poszukujące stylowego produktu w przystępnej cenie.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Ranking płyt indukcyjnych – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking płyt indukcyjnych – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments