Ranking robotów sprzątających – Najlepsze Modele w lipcu 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 23 lipca 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Robot sprzątający stał się równie popularny jak zmywarka do naczyń i pralka. Jest kolejnym urządzeniem domowym, które upraszcza nasze życie. Wybór odpowiedniego modelu może być trudny. Moja lista może okazać się pomocna. W rankingu TOP 20 robotów sprzątających znalazły się tylko sprawdzone modele, które osobiście poleciłam.

W Internecie można znaleźć listę różnych typów robotów sprzątających. Większość z tych list opiera się na materiałach marketingowych producentów, a co gorsza, często są one opłacane przez firmy. Możesz zapoznać się z indywidualnymi recenzjami, aby sprawdzić, czy mój ranking jest oparty wyłącznie na moich testach. Każdy model jest inny i należy go uważnie ocenić, aby ustalić, czy spełnia potrzeby klienta i jego możliwości. Jeśli polegasz na materiałach marketingowych, możesz się rozczarować sprzętem.

Ranking robotów sprzątających 2022

1. iRobot Roomba s9+

Odkurzacz robotyczny można kupić za ponad 3,5 mln dolarów. zl (RoombaS9) może sobie pozwolić na model za prawie 5 tys. zł. zl z bazą samoczyszczącą Roomba S9+ sprzedaje się dobrze, mimo że jest droga, nawet w Polsce. W naszym rankingu najlepszych robotów sprzątających bezsprzecznie króluje Roomba S9+. Możesz oczekiwać wydajności i teoretycznej zdolności do pracy przez kilka miesięcy bez Twojej obecności (! Klienci ufają tej marce, ponieważ są do niej przekonani. Producentem robota Roomba jest amerykańska firma iRobot. Posiada ona około połowy światowego rynku inteligentnych odkurzaczy. Model Roomba S9+ zwiększa moc odkurzania dywanów i traktuje brudniejsze miejsca z maksymalną uwagą. Do odnajdywania tych miejsc wykorzystuje czujniki optyczne i akustyczne. Kształt robota Roomba S9+ zmienił się w stosunku do poprzednich modeli. Na jednym końcu znajdują się teraz kąty proste. Na końcu urządzenia znajdują się dwie długie szczotki. Są to szczotki gumowe (bez włosia) oraz szczoteczka kątowa. W pojemniku mieści się cały brud i włosy. Praktycznie nie ma pozostałości po szczotce. Prędkość obrotów szczoteczki narożnej została… zmniejszona. Oznacza to, że brud nie jest rozpraszany, ale raczej zgarniany. Nie oznacza to jednak, że moc odkurzania jest mniejsza. Testy wykazały, że Roomba S9+ jest bardziej wydajna niż jej rywale. Według użytkowników robota Roomba, Roomba S9+ jest najlepszym robotem do sprzątania. Użytkownik może wybrać ustawienie mocy – urządzenie może pracować od 50 minut do 120 minut. Taka swoboda nie była dostępna w poprzednich generacjach. Model ten jest również bardziej wydajny niż Roomba S7 w pokonywaniu przeszkód. Najlepsze jest to, że robot Roomba S9+ potrafi odwzorować prawie ćwierć miliona punktów na sekundę. Aby narysować obraz, przetwarza je za pomocą czterordzeniowego procesora 1,3 GHz. Jest też kompatybilność z asystentami głosowymi Alexa i Google Home, co jest obecnie standardem w urządzeniach tego typu.

2. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Kolejna niespodzianka od chińskiego producenta! Wielofunkcyjne urządzenie Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro zajęło 3. miejsce w naszym rankingu robotów sprzątających. W zestawie znajduje się inteligentne dozowanie oraz dwie ściereczki do mopowania. System mapowania laserowego LDS wykorzystuje wielopoziomową kalibrację pozycji docelowych oraz zaawansowane algorytmy dopasowywania segmentów. Ponadto 11 czujników wielokierunkowych (w tym prędkościomierz, radar zderzeniowy, radar przyspieszenia, opadania ściany, zapełnienia kosza, radar, radar, radar, opadania ściany, przyspieszenia i radar), To poważna sprawa! Maszyna skanuje otoczenie sześć razy na sekundę i pobiera próbki w tempie ponad 2 000 razy na sekundę. Inteligencja jest kluczowym elementem rankingowych odkurzaczy-robotów. Oznacza to czterordzeniowy procesor Cortex A7 oraz dwurdzeniowy procesor obrazu ARM Mali400. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro jest w stanie jednocześnie odkurzać, odkurzać i mopować. Do mopowania wymagany jest zbiornik na wodę o pojemności 550 mililitrów. Aplikacja pozwala tworzyć strefy czystości i wybierać kolejność odkurzania pomieszczeń. Urządzenie potrafi rozpoznać podłogę i na tej podstawie wybrać tryb pracy. Najlepsze są odkurzacze-roboty, które potrafią mówić i słuchać. Xiaomi potrafi doskonale mówić po polsku i posługiwać się pięknym kobiecym głosem, dlatego jest to najlepszy robot odkurzacz. Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: śnieżnobiałej i kruczoczarnej. Klapka otwiera się, aby odsłonić narzędzie do czyszczenia szczoteczek do zębów, do którego dostęp można uzyskać przez klapkę.

3. iRobot Roomba i7+

Powszechnie wiadomo, że odkurzacze-roboty wyprodukowane w Ameryce są najlepsze. iRobot Roomba i7+ to wyjątkowy produkt. Ma dziesięciokrotnie większą moc ssania niż jego poprzednik, a ponadto oferuje możliwości adaptacyjne – potrafi mapować przestrzeń i uczyć się nowych miejsc. Posiada również bazę czyszczącą. Będzie „sam się czyścił” i przez kilka pierwszych miesięcy nie trzeba będzie robić zbyt wiele. Zajmuje 5. miejsce w rankingu robotów sprzątających tylko dlatego, że sporo kosztuje, co może być przerażające. Jednak sprzęt, który otrzymujesz, spokojnie plasuje się w czołówce robotów sprzątających. Na pierwszym miejscu jest wygoda użytkownika. Stacja dokująca, która zawiera system do odkurzania kurzu i zanieczyszczeń z robota, to łatwy i wygodny sposób na jego czyszczenie. Konstrukcyjnie jest ona podobna do najlepszych robotów odkurzających, ale ma tradycyjny okrągły kształt. W zestawie znajdują się dwie gumowe szczotki wlotowe. Skanują one i mapują przestrzeń, wykrywają zanieczyszczenia i automatycznie zwiększają moc. Oba urządzenia filtrują powietrze, działają jak oczyszczacze. Aplikacja iRobot Home może zapisać do 10 planów pięter, podczas gdy aplikacja Xiaomi może zapisać tylko jedno piętro. Roomba i7+ jest również dostępna w edycji „no-plus”, co oznacza, że nie posiada podstawy.

4.Tefal Xplorer Series 60 RG7447

Odkurzacze Serii 40, Serii 60 i Serii 80 są najniższymi odkurzaczami z serii Tefal Xplorer. Fizycznie jest to najniższy odkurzacz – 6 cm. Odkurzacze robotyczne Tefal Xplorer Serii 60 mają również automatyczne mopy. Ta wyjątkowa konstrukcja jest nie do pomylenia. Woda spływa do niebieskiego zbiornika, który wykracza poza jego obrys. Jest to elegancki, stylowy i porządny wygląd. Z przodu znajdują się czujniki. Smart Exploration 4.0 to nazwa tego systemu nawigacyjnego. Przestrzeń jest odzwierciedlana przez kamerę zamontowaną na obudowie, diody podczerwieni i żyroskop. Szczotka Animal Trubo. Najlepsze są odkurzacze robotyczne, które automatycznie wykrywają dywany i automatycznie zwiększają swoją moc. System ten został wykorzystany do stworzenia robota odkurzacza, który zwyciężył w rankingu. Ta aplikacja umożliwia jego obsługę. Kolejną unikalną funkcją jest możliwość przeszukiwania urządzenia (tak jakby znajdowało się pod łóżkiem). Dobrze prezentowane są statystyki, takie jak przebyta odległość i czas sprzątania.

5. iRobot Roomba Combo

Powszechnie wiadomo, że najlepsze są roboty odkurzające, które mogą jednocześnie odkurzać i mopować. iRobot Roomba Combo jest przykładem takiego połączenia. Można go używać w trzech trybach mopowania oraz w dwóch trybach odkurzania. Urządzenie wyróżnia się niskim profilem 7,9 cm, co pozwala mu swobodnie przejeżdżać pod szafkami kuchennymi. Wyjątkowa jest również aplikacja iRobot Home. Pozwala ona na łatwą obsługę, tworzenie harmonogramów oraz ustawianie stref zagrożenia. Wysokie rezultaty sprzątania to zasługa szczotki do odkurzania w kształcie litery V, dużej mocy ssania i innych czynników. Brak lasera w kombinacji iRobot roomba to jedna z wad wszystkich robotów sprzątających. Do prawidłowego działania czujniki krawędzi, odległości i inne wymagają przynajmniej odrobiny światła.

6. Viomi SE

Viomi SE to najbardziej przystępny cenowo robotyczny odkurzacz w naszym rankingu. Ten robot może odkurzać i mopować podłogi. Wielozadaniowość jest tym, co sprawia, że ten robot odkurzacz jest najlepszy. Dzięki mocy ssania 2200 Pa można wyczyścić każdą powierzchnię. Bateria o pojemności 3200 mAh zapewnia do 150 minut nieprzerwanej pracy. Za precyzyjne odwzorowanie pomieszczenia odpowiada zaawansowany procesor Cortex-A7 oraz specjalna kamera laserowa, która szybko i dokładnie skanuje całe pomieszczenie. Aplikacja jest łatwa w użyciu i umożliwia zaplanowanie całego sprzątania. Ważne jest nie tylko to, aby patrzeć na zewnątrz, ale także na to, co znajduje się w środku. Ten robot jest piękny w kolorze srebrnym i białym!

7. Viomi V3

Ten robot nadaje się do wszystkich gospodarstw domowych. Jest jednak bardziej funkcjonalny niż większość innych robotów tego typu. Jest czymś więcej niż tylko Dzieje się tak dlatego, że oprócz możliwości funkcjonalnych posiada własny system sterowania za pomocą smartfona. Może sprzątać z niewygodnych pozycji na podłodze i sięgać pod meble. Może wchodzić w bardzo niskie pozycje o niewielkiej wysokości. Może poruszać się w dowolnym kierunku i sprzątać w niewygodnych miejscach, takich jak kanapy, stoły i łóżka. Dzięki temu Ten odkurzacz sam sprząta z najtrudniejszych i najbardziej niewygodnych miejsc.

Rodzaje robotów sprzątających

Aby podzielić roboty sprzątające na grupy, warto zwrócić uwagę, czy są one odkurzaczami, mopami, czy mogą pracować w trybie hybrydowym. Niezależnie od potrzeb, wszystkie roboty RoboJet mogą pracować jako odkurzacze, mopy lub pracować hybrydowo.

Żyroskopy to przestarzała technologia, jednak bardziej precyzyjne roboty to te wyposażone w kamerę lub laser. Niektóre lasery pozwalają uzyskać dobry obraz nawet w całkowitej ciemności.

Jeśli znajomi danej osoby przyjdą z wizytą, gdy jest ona w domu, można włączyć robota, aby sprzątał mniej intensywnie, dzięki czemu nie będzie przeszkadzał w rozmowie. Z drugiej strony, gdy nie ma Cię w domu lub gdy coś robisz, włączając robota sprzątającego, usłyszysz nieco głośniejszy dźwięk, który nie będzie przeszkadzał w rozmowie.

Jeśli chodzi o łazienkę i kuchnię, pamiętaj o następującej zasadzie: kuchnia i przedpokój zasługują na częstsze sprzątanie niż sypialnia. W rzeczywistości ważne jest, aby zaplanować sprzątanie poszczególnych pomieszczeń lub obszarów. Nie powinniśmy się oszukiwać się, że dane pomieszczenie jest czystsze od innego tylko dlatego, że nie widać w nim zbyt wiele brudu. Dzieci, zwierzęta domowe lub Twoje rzeczy leżące w pobliżu mogą przyciągać brud i sprawiać, że pomieszczenie wygląda na brudne.

Robot trójszczotkowy, czyli robot z dwiema szczotkami głównymi i szczotką boczną, który jest bardziej efektywny w czyszczeniu twardych podłóg oraz zanieczyszczeń z narożników i wąskich miejsc.

Szczotki boczne robotów spychają brud z obu stron jednocześnie, czyszcząc robota szybciej niż ich standardowe wersje.

Robot sprzątający z funkcją mopowania – czy warto?

Istnieje wiele rodzajów tych robotów. Niektórzy fani uważają, że podłoga została już wyczyszczona mopem. Inni uważają, że podłoga nie jest czysta, a rozmiar mopa nie jest nie jest wystarczająco duży, aby zmieścić się w całym mieszkaniu. Niektórzy konsumenci twierdzą, że robot odkurzający używa niewielki rozmiar ściereczki nie nadaje się do całego mieszkania. Zmywa on tylko kurz z podłogi. Małe pojemniki na odpady są zazwyczaj mniejsze niż te w maszynie czyszczącej. Dlatego odkurzacze powinny być częściej wymieniane. Przeciwnicy podkreślają również, że większość odkurzaczy wyjmuje z pojemnika ogromny worek na kurz z pojemnika. Wreszcie, ważną kwestią jest to, że roboty generują więcej odpadów i zwykle są częściej wymieniane.

Funkcja mopowania w odkurzaczu jest przydatna. Ale podłoga nie może nie może być bardzo brudna. Funkcja mopowania jest przydatna do dodatkowego czyszczenia po odkurzaniu. Ale jest to okropny sposób na czyszczenie podłogi, gdy rozleje się na nią dużo lepkiego, cukrowego soku.

Nie musimy się martwić o to, jak wygodna jest to opcja i jak bardzo rozwinięta jest technologia. Dzięki takiemu urządzeniu nie musimy się martwić, że maszyna czyszcząca nie rozpozna, że czyści dywan. Nie zacznie go mopować, chyba że rzeczywiście będzie czyścić dywan (np. mopować dywan w pomieszczeniu do tego przeznaczonym). W tańszych urządzeniach, które nie mają dokładnych czujników, można użyć aplikacji, aby wskazać jest to mopowanie i namaczanie.

To, jaki rodzaj robota sprzątającego jest najlepszy, jest przedmiotem dyskusji wśród entuzjastów robotów sprzątających. Osoby preferujące powierzchnie podłogowe są zazwyczaj zainteresowane „robotem czyszczącym z mopem”. Ci, którzy szukają samodzielnego odkurzacza, powinni rozważyć robota z funkcją „robota do czyszczenia ścian”.

Podsumowanie

Na koniec chciałbym podkreślić, że żaden z producentów robotów sprzątających nie zapłacił mi za stworzenie takiego czy innego rankingu ich urządzeń. Ranking powstał wyłącznie na podstawie moich osobistych testów i odczuć. Można się z nimi zgadzać lub nie. Każdy ma inne potrzeby i preferencje. Przed podjęciem decyzji o wyborze robota zalecam zapoznanie się z recenzjami poszczególnych modeli. Tylko wtedy można obiektywnie porównać i ocenić każdy z nich. Do każdego robota zostały dołączone linki do wiarygodnych sklepów. Ceny często się zmieniają, więc zachęcam do ich sprawdzania i porównywania.

Czasami na danego robota dostępny jest kod rabatowy. Korzystając z moich kodów rabatowych i linków, wspierasz mój blog. Moja strona jest finansowana z niewielkiego procentu od Twoich zakupów. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami, a często dzięki kodom rabatowym zapłacisz jeszcze mniej. Jeśli nie chcesz mnie wspierać, zawsze możesz odwiedzić sklep bezpośrednio i nie wpisywać kodów rabatowych.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Ranking robotów sprzątających – Najlepsze Modele w lipcu 2024 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking robotów sprzątających – Najlepsze Modele w lipcu 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments