Ranking odkurzaczy – Najlepsze Modele w kwietniu 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 19 kwietnia 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Chcesz mieć odkurzacz, który posłuży Ci przez wiele lat? Ta lista pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Ranking odkurzaczy może być bardzo pomocny dla osób, które ostrożnie podchodzą do wydatków. Nasze odkurzacze są niedrogie i niezawodne, dzięki czemu zdobyliśmy duże uznanie użytkowników. Dostępne są zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne urządzenia. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Sprawdź nasze rekomendacje, jeśli nie masz pewności, który odkurzacz będzie dla Ciebie najlepszy.

Dobry odkurzacz domowy nie musi dużo kosztować. Odkurzacze, które skutecznie czyszczą dywany, panele czy włosy, można kupić nawet za kilkaset złotych. Dlatego przy zakupie odkurzacza najlepiej zwracać uwagę na szczegóły. Naszym celem jest dostarczenie Ci wysokiej jakości esejów, prac badawczych i usług pomocy w pisaniu prac semestralnych wraz z materiałami badawczymi, takimi jak książki, referencje i lista dostępnych usług pisania na zamówienie po obniżonych cenach.
W tym roku wybraliśmy 7 najlepszych odkurzaczy, które mają najlepszą wartość dla większości konsumentów.

Ranking odkurzaczy – TOP 7

Odkurzacze to przydatne w domu urządzenia do sprzątania. Większość z nas nie wyobraża sobie korzystania z domu bez pomocy takiego sprzętu. Wraz z jego rozwojem, posiada on obecnie wiele przydatnych funkcji, które sprawiają, że wybór najlepszego z nich nie jest łatwy. Dlatego tworzymy różne rankingi, aby pomóc Ci w dokonaniu wyboru najlepszego odkurzacza. Dzięki opiniom w Internecie udało nam się stworzyć zestawienie najlepszych odkurzaczy. Na stronie z rankingiem dowiesz się najważniejszych informacji o odkurzaczach i ich progach cenowych.

1. Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

Odkurzacz Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50 został uznany za jeden z najlepszych produktów na naszym rynku. To niedrogie urządzenie jest solidne w produkcji i charakteryzuje się ponadprzeciętną niezawodnością. Będzie to szczególnie zauważalne, jeśli jesteś fanem intensywnego użytkowania. Specjalne czujniki gwarantują, że odkurzacz będzie służył przez długi czas i będzie się świetnie prezentował. Idealny odkurzacz jest łatwy w czyszczeniu. Oznacza to, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą zadowoleni z efektów sprzątania. Ten odkurzacz jest bezpieczny w użyciu, nawet jeśli Twoje parkiety nie są w dobrym stanie. Nie musisz się martwić o zarysowania lub inne uszkodzenia, pomimo jego skuteczności. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

2. Odkurzacz ELECTROLUX Silence PD82-4MB

Oto Silence PD82-4MB, który jest kolejnym modelem firmy Electrolux. Silence PD82-4MB to równie cichy i wydajny model. Silnik o mocy 500 W posiada automatyczną regulację siły ssania i 3,5-litrowy worek, który zapewnia długie odkurzanie. Posiada również 12-metrowy zasięg, dzięki czemu odkurzanie będzie łatwe i nie będzie wymagało ciągłej zmiany gniazdek elektrycznych. Kolejny odkurzacz jest cichszy od innych. Technologia Pure D8.2 Silence redukuje poziom hałasu do zaledwie 57 dB(A), dzięki czemu odkurzanie jest ciche i przyjemne. Zaletą tego odkurzacza jest technologia SmartMode. Sprawdza ona powierzchnię, aby określić najlepszą wydajność dla skutecznego i dokładnego sprzątania.

3. odkurzacz BOSCH BGB6X330

Odkurzanie staje się łatwiejsze dzięki możliwości sterowania odkurzaczem za pomocą przycisku na uchwycie. Funkcja ta jest dostępna w modelu Bosch BGB6X330. Urządzenie jest bardzo lekkie – waży 6 kg – i ma duży worek, który pomieści 4 litry zanieczyszczeń. Ma moc 600 W i może odkurzać na odległość 12 metrów. Miękkie kółka ułatwiają manewrowanie odkurzaczem na wszystkich podłogach. Odkurzacz jest wyposażony w filtr HEPA 13, który można myć i który usuwa z powietrza małe cząsteczki, takie jak zarodniki pleśni i dym tytoniowy.

4. Hybrydowy odkurzacz Thomas Cycloon Hybrid Pet & Friends

Thomas, światowej sławy producent odkurzaczy, oferuje model Cycloon Hybrid Pet & Friends. Ten bezworkowy odkurzacz wyposażony jest w filtr wodny, który nie tylko odkurza, ale także nawilża powietrze. Do odkurzania wystarczy użyć filtra wodnego Aqua Fresh Air-box. Filtr cyklonowy easyBox może być używany do codziennego odkurzania. Po użyciu należy go tylko wyjąć i wypłukać. Standardowe odkurzacze workowe nie mają możliwości zbierania rozlanych płynów. Wyróżnia go bogata lista akcesoriów, obejmująca turboszczotki i szczotki do usuwania sierści.

5. Odkurzacz BOSCH BGS05A322

Odkurzacz BOSCH BGS05A322 jest lekki, zwrotny i ma duży zasięg. Ulepszona konstrukcja silnika sprawia, że odkurzacz pracuje wydajnie, mimo że ma niski pobór mocy. Filtr HEPA 12 wychwytuje nawet mikroskopijne cząsteczki, takie jak roztocza, alergeny i zarodniki pleśni. Odkurzacz porusza się gładko i cicho dzięki dużym, miękkim kółkom. Odkurzacz jest bezworkowy i wyposażony w zbiornik o pojemności 1,5 l. Jest łatwy do przechowywania dzięki niewielkim rozmiarom, poręczności i możliwości ustawienia w pozycji pionowej.

6. Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR

Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner to urządzenie, które łączy w sobie takie funkcje, jak sprzątanie i odkurzanie, a jednocześnie wygląda atrakcyjnie.
Warto zauważyć, że odkurzacz robotyczny jest zaprojektowany tak, aby po naładowaniu mógł pracować nawet przez pięć miesięcy. To cudo techniki jest doceniane przez użytkowników, którzy szczególnie chwalą sobie jego zaawansowane technologicznie rozwiązanie i doceniają możliwość zastosowania go w swoim salonie.
Urządzenie ssące jest wyposażone w silnik obrotowy zasilany energią elektryczną. W rzeczywistości w silniku nie zastosowano szczotek. Ponadto siła ssania wynosi 1,8 kPa. Pod względem pozycji w rankingu urządzenie znajduje się w pierwszej piątce modelu 2021/22. Przy średniej wielkości pomieszczenia (z sofą, stołem, krzesłem itp.) wynoszącej około 130 m 2 czas ładowania urządzenia wynosi około 1,5 godziny tygodniowo, co jest dość wydajnym wynikiem.

7. Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY

Odkurzacz Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY ma dużą moc sprzątania. Jego zaletą jest bardzo cicha praca, co spodoba się wszystkim użytkownikom, w których gospodarstwie domowym śpią małe dzieci. Poziom hałasu tego modelu jest niższy niż zmywarki ręcznej lub starszego modelu odkurzacza.
Dzięki zastosowaniu uchwytu i dużych, miękkich kółek można łatwo i wygodnie przemieszczać urządzenie po czyszczonym obszarze, nie martwiąc się o jego wygląd. Mimo że urządzenie czyszczące jest wyposażone w pilota i zostało zaprojektowane tak, aby pomóc w utrzymaniu czystości i porządku w domu dzięki silnemu ssaniu, ma ono odpowiednie możliwości.

Dzięki silnemu ssaniu odkurzacz usuwa brud, kurz, cząstki stałe i inne pozostałości z powierzchni, podczas gdy Ty masz wolne od pracy. Nie wymaga on ciągłego, nieprzerwanego korzystania z domowego prądu. Moduł, który jest łatwy w obsłudze, umożliwia regularną wymianę worka. Długi kabel pozwala na większą odległość od gniazdka. Brak dostępności worków wymiennych w sklepach sprawia, że konserwacja odkurzacza jest niewygodna.

Podsumowanie

Przy wyborze odkurzacza bardzo ważne jest określenie, które cechy i parametry techniczne są dla Ciebie najważniejsze. Wybór odkurzacza na podstawie jego mocy może nie zawsze przynieść korzyści w postaci zassanego brudu, a wybór na podstawie jego wydajności nie zawsze pomoże obniżyć miesięczne rachunki za energię. Najważniejszym czynnikiem powinna być jego zdolność do dokładnego i skutecznego pochłaniania kurzu. Tu właśnie pomocny jest pomiar zdolności odkurzacza do wciągania.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Ranking odkurzaczy – Najlepsze Modele w kwietniu 2024 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking odkurzaczy – Najlepsze Modele w kwietniu 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments