Ranking pralko-suszarek 2022 roku

Data ostatniej aktualizacji: 23 maja 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Urządzenia pralko-suszące ułatwiają życie rodzinie. Dobrze jest mieć urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca. Dlatego postanowiliśmy przeanalizować najlepsze produkty dostępne na rynku. Biorąc pod uwagę cechy produktów oraz oceny wystawione im przez klientów, stworzyliśmy listę 5 najlepszych produktów. Wśród nich znalazł się model Bosch WVH28420PL. Powstał on z myślą o zmniejszeniu poziomu hałasu i wibracji. Pralka ta ma wiele możliwości, od programu szybkiego prania po wiele programów prania i suszenia. Można również zaprogramować niektóre funkcje za pomocą prostego przycisku Start/Pauza. Dzięki temu możesz kontrolować pracę urządzenia, gdy wychodzisz z domu. Pralka Bosch WVH28420PL posiada wiele ważnych funkcji, a także specjalne urządzenie Aqua-Ball do czyszczenia zabrudzeń. Zapoznaj się z pozostałymi informacjami w naszym artykule. A jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o innych produktach, polecamy pozostałe artykuły z naszej listy Top 5

Najlepsze pralko-suszarki. Ranking TOP 5

W oparciu o badania najpopularniejszych sklepów internetowych oraz najczęściej przeglądanych stron w ciągu ostatnich dwóch tygodni przygotowaliśmy niniejszy ranking pralko-suszarek. Przy wyborze pralki braliśmy pod uwagę funkcjonalność modeli i oceny konsumentów. Nasze zestawienie zawiera oferty, które cieszyły się największą popularnością w ciągu ostatnich dwóch lat. Oferty, które cieszyły się największą popularnością w najpopularniejszych okresach, znajdują się na początku rankingu.

1. Pralko-suszarka AEG L9WBC61B

Suszarki kondensacyjne wykorzystują technologię SensiDry® do czyszczenia ubrań. Robi to w sposób ekonomiczny, oszczędzając energię. Oszczędza również energię elektryczną, dzięki czemu można zawsze wybrać najbardziej ekonomiczny program dla swoich ubrań. Niezależnie od tego, czy pierzesz delikatne tkaniny, wełnę czy ubrania sportowe, pompa ciepła zapewnia równomierne suszenie ubrań. Jest to możliwe, ponieważ pompa steruje ruchem bębna i temperaturą ubrań za pomocą technologii DualSense. Technologia DualSense pozwala bezpiecznie i skutecznie prać i suszyć ubrania. Pomaga w tym również technologia ProSense®, która dostosowuje czas prania i suszenia do wagi ubrań. Dzięki temu możesz prać i suszyć ubrania w ekonomiczny sposób, oszczędzając energię elektryczną, wodę i czas. Dostępny jest również program parowy, który odświeża lekko zabrudzone ubrania, dzięki czemu można je łatwo powiesić zamiast prasować, zachowując ich wysoką jakość.

2. Pralko-suszarka Bosch Serie 6 WVH2849EPL

Ta nowa pralka może zapewnić lepsze rezultaty bez użycia wody. Wykorzystując specjalny system powietrzny, suszy ubrania równomiernie i z mniejszą ilością zagnieceń. Prasowanie ubrań jest o wiele łatwiejsze i szybsze. Wirówki 3D-Aquaspar pomagają nawilżać ubrania. Za pomocą przycisku Balance Control można zdecydować, jak długo ma trwać cykl wirowania, oszczędzając czas i energię. Model ten jest wyposażony w niezawodny silnik indukcyjny, który nie wymaga chłodzenia podczas pracy. Dzięki temu pracuje cicho i oszczędnie, a także jest trwały.

3. Pralko-suszarka Bosch Serie 6 WDU2852EPL

W tej pralko-suszarce można z powodzeniem wyprać i wysuszyć do 6 kg ubrań za jednym razem. Dodatkowo system AutoDry umożliwia pranie i suszenie z taką samą wysoką wydajnością. System ten określa również, czy ubrania są już suche i uruchamia urządzenie w cyklu delikatnego suszenia. Programy prania są dobrze zaprojektowane, zapewniając wiele satysfakcjonujących cykli prania, a także specjalny program, który zabiera wszystkie brudne ubrania do pralni w celu ich przechowania i odzyskania na noc. Program nocny oznacza, że pranie i suszenie będą przebiegać bardzo cicho, a ubrania będą czyszczone jeszcze skuteczniej, a czas potrzebny na ich wysuszenie będzie krótszy. Ta pralko-suszarka jest wyposażona w inteligentny silnik EcoSilence, który oszczędza energię i zapewnia doskonałe rezultaty prania, nie powodując przy tym hałasu i marnowania energii. Ta pralko-suszarka ma również kilka specjalnych programów, dzięki którym pranie i suszenie trwa krócej i jest bardziej ciche, w tym opcję SpeedPerfect, która skraca cykl nawet o 65%.

4. Pralko-suszarka Bosh WDU28540EU

Pralko-suszarka Bosh została wyposażona w unikalną technologię parową, która pozwala zachować świeżość ubrań i jest przyjazna dla pralki. Jest ona tak skuteczna, że wymaga tylko odpowiedniej ilości wilgoci, a ponadto wie, kiedy ubrania są czyste i potrafi zatrzymać cykl prania. Bosh ma specjalny bęben, który oszczędza energię i szybko przerywa pranie, dzięki czemu nie musisz uruchamiać pralki na kilka godzin za każdym razem, gdy ćwiczysz. To urządzenie oszczędza energię, jest wydajne, zużywa bardzo mało wody i jest przyjazne dla środowiska.

5. Pralko-suszarka LG C4 slim F2J6HM1W

Pralko-suszarka LG z pierwszego miejsca w naszym rankingu to C4 Slim – produkt, który charakteryzuje się innowacyjną technologią i wykorzystuje najlepsze dostępne rozwiązania. Urządzenie to jest bardzo szybkie – najwyższa dla tego typu urządzeń prędkość to 1200 obrotów na minutę. Silnik potrafi zidentyfikować usterki w praniu za pomocą aplikacji (funkcja Smart Thinq). Ponadto istnieje wygodna możliwość sprawdzania usterek, dzięki czemu można dowiedzieć się, co jest przyczyną problemów.

Najczęściej wybierane typy pralko-suszarek

Większość sklepów i dystrybutorów sprzedaje swoje produkty w podziale na wolnostojące i do zabudowy. Urządzenia wolnostojące można znaleźć w łazienkach, salonach i innych pomieszczeniach. Wbudowane szafki są zwykle spotykane w kuchniach i łazienkach. Najmniejsze zabudowy mają wielkość lodówki. Może to czasem stanowić problem, jeśli użytkownik chce mieć tylko małą pralko-suszarkę do zabudowy zamiast dużej, którą można zainstalować w pozycji wolnostojącej. Urządzenia do zabudowy są najczęściej spotykane w mniejszych lub mniejszych domach.

Niektóre modele pralko-suszarek oferują także inne funkcje – oprócz prania i suszenia. Jedną z nich są pralko-suszarki ładowane od góry, w których drzwi znajdują się na górze pralki. Drugie to pralko-suszarki ładowane z boku, w których drzwiczki znajdują się z boku. Oczywiście dostęp do pralek wolnostojących w przypadku awarii jest dość trudny, ale za to modele do zabudowy spełniają tę funkcję bez problemu. Wiele z tych urządzeń nie tylko wytwarza parę, ale także suszy ubrania w ciągu kilku godzin. Poza tym wiele modeli oferuje dużą wydajność. Charakteryzują się one również możliwością umieszczenia w niewielkich miejscach. W większości przypadków pralko-suszarka jest również częścią tego samego zestawu. Warto pamiętać, że można ją zabrać ze sobą do nowego domu, jeśli chce się uniknąć kłopotów związanych z zakupem nowego urządzenia.

Podsumowanie

Pierwszy typ hybrydowej pralko-suszarki, który może być używany i ceniony przez wielu klientów, jest bardzo oszczędny, jeśli chodzi o zużycie energii. Świetnie nadaje się do prania dużej ilości ubrań w dużej rodzinie i jest szczególnie pomocna dla alergików. Dzięki tej pralko-suszarce można szybko wyprać i wysuszyć ubrania wyjęte z pralki. Bęben pralko-suszarki jest w stanie pomieścić od 9 do 10 kg ubrań, dzięki czemu można skutecznie usunąć trudne zabrudzenia i wilgoć z tkanin, niezależnie od tego, z czego są wykonane. Po wyjęciu ubrań z pralki możesz je wyprać i powiesić, odłożyć na półkę lub przechowywać w szafie. Wybierając pralko-suszarkę, zapoznaj się z naszym artykułem „Jak wybrać właściwą pralko-suszarkę”, aby dowiedzieć się więcej o cechach i funkcjach tego urządzenia oraz jego różnych modelach. W tym artykule pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Ranking pralko-suszarek 2022 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking pralko-suszarek 2022 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments