Laktator elektryczny ranking – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 16 czerwca 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Większość kobiet wybiera karmienie butelką zamiast karmienia piersią, jednak niektóre z nich nadal muszą zdecydować się na wybór odpowiedniego dla siebie urządzenia, jakim jest laktator.

Wybierając najlepszy laktator, warto wziąć pod uwagę wiele cech, takich jak jego wielkość i użyteczność, dostosowanie do budowy ciała i ilości pokarmu w piersiach, a także jakość i trwałość.

Laktator elektryczny czy ręczny? TOP 5 laktatorów

Jeśli nie masz czasu na zakupy laktatora przez Internet, możesz skorzystać z naszego podręcznego przewodnika po rankingu laktatorów.

1. Laktator elektryczny Philips Avent Easy Comfort

Laktator, który jest atrakcyjny, a przy tym wydajny. Dzięki 4 trybom stymulacji i 4 trybom odciągania pokarmu produkt ten umożliwia mamom karmienie piersią zarówno w dzień, jak i w nocy, nie przeszkadzając nikomu przez dłuższy czas. Dzięki zasilaniu bateryjnemu produkt jest bardzo cichy. Mamy zapisują swoje ustawienia lub programy, co sprawia, że jest to produkt wygodny w użyciu. Matki mogą dokupić inne produkty zasilane bateriami w celu dłuższych sesji.

2. Laktator elektryczny LANILOSH pojedynczy

Ten laktator dla niemowląt jest polecany przez wielu rodziców ze względu na swoją wydajność i łatwość użycia. Jego siła ssania jest większa niż w przypadku innych urządzeń w tym przedziale cenowym. W porównaniu z innymi laktatorami może odciągnąć większą ilość mleka. Konstrukcja laktatora nie zawiera żadnych elementów, które przeszkadzałyby dziecku w ssaniu. Można go myć w zmywarce. Ponadto można dokupić inne elementy opcjonalne.

3. Elektryczny Laktator Lansinoh Na Dwie Piersi

Na trzecim miejscu naszej listy 5 najlepszych laktatorów znalazł się Lansinoh Electric Dual Breast Pump – jedyny podwójny laktator, który może być używany jako laktator pojedynczy lub podwójny, z dwoma oddzielnymi fazami odciągania pokarmu.

Laktator został zaprojektowany w taki sposób, aby można było łatwo i całkowicie złożyć jego elementy w taki sam sposób, w jaki składa się inne rzeczy. Ponadto posiada on trzy różne tryby stymulacji, 2 oddzielne fazy odciągania mleka, a montaż produktu nie jest skomplikowany. Laktator jest zasilany prądem zmiennym i bateriami AA, a także wyposażony w poduszkę ComfortFit, dzięki której laktator jest wygodniejszy dla piersi. Zawiera duży i jasny wyświetlacz LCD. Produkt jest również wyposażony w akumulator, który można ładować za pomocą złącza USB.

Lansinoh Elektryczny laktator to wygodny w użyciu laktator, który jest idealny dla matek chcących szybko ściągnąć mleko z piersi. Jego cena wynosi około 470 zł.

4. Laktator elektryczny Medela Freestyle

Ranking laktatorów zaczyna się od modelu Medela Freestyle. Niewielki rozmiar laktatora Medela Freestyle jest idealny, ponieważ jest on wyposażony w akumulator. Możesz z powodzeniem odciągać pokarm także poza domem.

Jest to laktator wielofunkcyjny, co oznacza, że można go używać jednocześnie z obu piersi. Dzięki temu czas odciągania pokarmu jest znacznie krótszy, a urządzenie ma możliwość automatycznego zapamiętania wstępnie ustawionej siły ssania w zakresie od 1 do 9, aby można było jej użyć po raz kolejny.

Laktator Medela Freestyle jest oparty na technologii, która naśladuje naturalne czynności ssania dziecka, co oznacza, że uzyskasz najlepszy dopływ mleka przy zachowaniu komfortu. Najpierw laktator wykonuje krótkie pociągnięcia ssące, aby odciągnąć niewielką ilość mleka. Następnie, w drugim etapie, rytm odciągania staje się bardziej spójny i dłuższy.

Laktator jest w pełni wyposażony we wszystkie najnowsze funkcje, zasilany przez wyświetlacz z funkcją ładowania bezprzewodowego, co umożliwia korzystanie z niego bez konieczności trzymania go w ciemności. Zawiera również wygodny timer.

5. Laktator elektryczny podwójny Medela Swing Maxi

Firma Medela wprowadziła na rynek model laktatora zasilanego energią elektryczną, który nadaje się do codziennego użytku. Laktatory Swing Maxi i Swing Maxi mają również mocniejszy silnik, co zwiększa wydajność odciągania pokarmu.

Laktator 2-fazowy Expression działa w dwóch trybach, w których występują dwie fazy ruchu. W pierwszym laktator naśladuje naturalne ssanie dziecka. Po drugie, laktator można regulować, aby przepływ podawany do piersi był jak najmniejszy.

Laktator można myć w zmywarce do naczyń. Jest również łatwy w montażu, demontażu i czyszczeniu. Może być zasilany bateriami, prądem z sieci lub kombinacją baterii i prądu z sieci.

Jaki laktator wybrać? Po co Ci laktator?

Aby zwiększyć produkcję mleka w piersiach, gdy matka potrzebuje go jak najwięcej, musi odciągać pokarm do momentu, gdy będzie zadowolona. Jeżeli dziecko ssie mniej lub rodzi się wcześniej, matka musi odciągać pokarm, aby utrzymać produkcję mleka.

Podczas karmienia piersią ważne jest, aby wystąpił zastój pokarmu, a następnie, aby użyć laktatora w celu złagodzenia bólu i zapobieżenia komplikacjom. Laktator będzie również potrzebny w przypadku upustów mleka, które są bardzo częste.

Pierwsze kilka dni po narodzinach dziecka może być problematyczne dla mam. Niestety, nie zawsze łatwo jest znaleźć laktator, który działa skutecznie. Czasami brodawki sutkowe wymagają szczególnej uwagi. Ponadto tutaj można znaleźć listę porad dotyczących pękniętych brodawek sutkowych oraz wskazówki, co robić po porodzie. Ważny jest dobry, ergonomiczny laktator, a taki, który jest zaprojektowany jak butelka dla noworodka, może pomóc złagodzić dyskomfort.

Czym jest laktator?

Laktator to wygodne urządzenie służące do odciągania mleka matki. Laktator umożliwia matkom odciąganie mleka dla ich dzieci w okresach, gdy karmienie piersią jest dla nich wyjątkowo trudne lub niemożliwe.

Podsumowanie

Z pewnością korzystanie z laktatora jest wygodniejsze i o wiele bardziej komfortowe, ale czy jest warte wszystkich pieniędzy?

Zgodnie z instrukcją obsługi obie wersje laktatora ręcznego czy elektrycznego odciągają mleko, ale oba służą do tego samego podstawowego celu.

Ze względu na konieczność odciągania mleka z obu piersi najlepszym wyborem laktatora jest laktator elektryczny. W ten sposób, gdy jedna z piersi jest pusta, druga automatycznie zacznie odciągać mleko. W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo czasu na odciąganie pokarmu laktatorem.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Laktator elektryczny ranking – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Laktator elektryczny ranking – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments