Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 23 maja 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Piekarniki są podstawowym urządzeniem w każdej kuchni. Nic więc dziwnego, że wszystkie modele mają te same podstawowe funkcje. W rzeczywistości możemy obecnie uwzględnić takie udogodnienia jak termoobieg i grillowanie. Urządzenia mogą różnić się metodami czyszczenia, dodatkowymi funkcjami lub bezpieczeństwem. Jakie są najlepsze piekarniki? Czasami o komforcie użytkowania decydują szczegóły, np. cena jest ważnym czynnikiem, podobnie jak prowadnice teleskopowe i ciche domykanie drzwi. Ranking piekarników do zabudowy 2022 można przeczytać od początku lub od końca. Jest to zestawienie urządzeń, które są najczęściej kupowane w naszym sklepie, a które zostały najwyżej ocenione przez klientów.

Producenci oferują swoim klientom wiele urządzeń: niektóre z nich to piekarniki, kuchenki mikrofalowe itp. Konsumenci mogą jednak wybrać, które urządzenia będą im potrzebne. Trudno sobie wyobrazić życie bez urządzeń, które są powszechnie używane w kuchni.

Zobacz ranking piekarników na rok 2022. Zobacz jaki piekarnik jest najlepszy.

Jeśli urządzasz kuchnię i dodatkowo lubisz gotować, zwróć szczególną uwagę na wybrany sprzęt. Jeśli chodzi o piekarnik, powinieneś wybrać taki, który pozwoli Ci piec domowy chleb i domowe ciasta, oszczędzając Ci wysiłku związanego z przygotowywaniem posiłku w restauracji, a także ograniczając ilość kalorii.

Piekarnik do zabudowy ranking 2022 – TOP 5

Ważnym urządzeniem kuchennym jest piekarnik. Piekarnik można znaleźć w wielu urządzeniach kuchennych dostępnych na rynku, ale w tym zestawieniu zajmiemy się tylko urządzeniami do zabudowy.

Piekarnik do zabudowy, który jest minimalistyczny i ma nowoczesny wygląd, a także jest łatwy w obsłudze, sprawdzi się w różnych wnętrzach kuchennych. Wielkością nie różni się od piekarnika wolnostojącego.

1. Piekarnik Electrolux EOE7P31Z SenseCook

Jest to jeden z najpopularniejszych modeli, ale nie dlatego uważam go za najlepszy piekarnik do zabudowy. Można go używać do szybkiego nagrzewania i równomiernego rozprowadzania gorącego powietrza (do 300 stopni C), termosondy (czyli sprawdzania temperatury potraw) lub najlepszego czyszczenia pyrolitycznego. Jest łatwy w użyciu. Czarny połysk nie zbiera zbytnio odcisków palców. Front pozostaje chłodny nawet po zakończeniu pieczenia. Dodatkowe grzałki mogą być używane do podgrzewania, rozmrażania i nawilżania potraw. Ten piekarnik elektryczny to produkt najwyższej klasy, wyposażony w prowadnice teleskopowe i automatyczne programy wagowe.

2. Piekarnik Electrolux EOE8P31X SenseCook

Piekarnik Electrolux EOE8P31X SenseCook to urządzenie domowe z najwyższej półki. W zestawie znajduje się termosonda, która monitoruje temperaturę i zapobiega przypalaniu. Dodatkową zaletą jest funkcja AssistedCooking. Automatyczny wybór programów i zakres temperatur do 300°C. Funkcjonalność urządzenia potwierdza jego pozycja na liście piekarników do zabudowy.

3. Piekarnik Whirlpool OAKZ9 SP NB

Whirlpool OAKZ9 796 SP NB zamyka ranking piekarników do zabudowy. Jest on wyposażony w technologię 6-ty Zmysł i może kontrolować cały proces. Na nowoczesnym, łatwym w obsłudze wyświetlaczu wyposażonym w pokrętło będziesz mógł zobaczyć pozostały czas pieczenia. Whirlpool OAKZ9 SP NB ma możliwość przygotowania trzech potraw jednocześnie dzięki funkcji Cook3. Nie ma ryzyka przeniesienia aromatów i smaków. Możesz umieścić danie bezpośrednio w piekarniku, korzystając z funkcji Ready2Cook. Skraca to czas nagrzewania i oszczędza energię. Piekarnik można utrzymywać w cieple, a ponadto posiada on funkcje pieczenia chleba i pizzy. W tym piekarniku zastosowano bardzo skuteczne czyszczenie pyrolityczne. Po uruchomieniu programu piekarnik nagrzewa się do temperatury 500 stopni Celsjusza. Brud zamieni się wtedy w popiół i będzie się nagrzewał do tej temperatury. Whirlpool OAKZ9 SP NB oferuje zarówno blokadę zapobiegającą przypadkowemu uruchomieniu, jak i blokadę, która nie pozwoli Ci na zmianę ustawień. Nasi klienci docenili również miękko zamykające się drzwi, łatwą obsługę i dokładność programów. Wszystko to pozwoliło uplasować piekarnik na trzecim miejscu w rankingu piekarników do zabudowy za rok 2022.

4. Piekarnik Amica ED37618B X-Type Steam

Polski producent Amica ED37618BX-Type Steam uplasował się na szóstym miejscu w rankingu piekarników. SoftSteam to wyjątkowa funkcja, którą oprócz podstawowych funkcji oferuje urządzenie. SoftSteam to system pieczenia wypełniony parą, który zapobiega wysuszaniu i sprzyja równomiernemu pieczeniu. Para może być również wykorzystywana do ponownego podgrzewania potraw. Dostępnych jest 11 programów automatycznych, od rozmrażania po gotowanie. System Amica BakingPro, nowe rozwiązanie w szafkach kuchennych, charakteryzuje się szybszym nagrzewaniem, większą grzałką piekarnika i sześcioma poziomami pieczenia. Dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła możesz piec na różnych poziomach jednocześnie. Dostępna jest również funkcja suszenia owoców i grzybów. Panel sterowania składa się z chowanych, podświetlanych pokręteł oraz przycisków dotykowych. Emalia łatwoczyszcząca EasyClean oraz czyszczenie katalityczne to cechy piekarnika parowego Amica ED37618B X-Type. Chłodny front zapobiega poparzeniu. Ten piekarnik zajmuje szóste miejsce w rankingu piekarników do zabudowy.

5. Piekarnik Bosch HBG633NB1

Piekarnik Bosch to produkt wyjątkowy i niepowtarzalny. Nie tylko ze względu na nowoczesny design i wysoką jakość wykończenia. Model HBG 633NB1 posiada wiele praktycznych funkcji. Jedną z nich jest innowacyjny cykl pracy wentylatora 4D. Pozwala on uzyskać doskonałe rezultaty pieczenia na wszystkich poziomach piekarnika. Wyświetlacze TFT z czujnikami i przyciskami umożliwiają wybór opcji pieczenia. Aby zapewnić komfort użytkowania, dostępne są również funkcje SoftClose i SoftOpening.

Przydatne funkcje piekarnika

Co potrafi 6,5-kilogramowa kuchenka wielopoziomowa Bosch firmy Electrolux, czego nie potrafią inne kuchenki i piekarniki? Ponieważ tryb gotowania wielopoziomowego umożliwia gotowanie na trzech poziomach, podczas gdy inne kuchenki gotują na jednym poziomie.

Funkcje oferowane przez piekarnik ułatwiają i uelastyczniają pracę. Korzystając z piekarnika, każdy może wybrać pomiędzy suszeniem, nawilżaniem, utrzymywaniem ciepła lub pozwalaniem chlebom i ciastom rosnąć. Funkcja grillowania sprawi, że pieczywo będzie chrupiące, a możliwość pieczenia chleba sprawi, że będzie on smaczny i satysfakcjonujący. Zakres temperatur wynosi od 30°C do 300°C.

Podsumowanie

Potrzebujesz łatwego w obsłudze piekarnika, który ułatwi Ci gotowanie? Jest nim piekarnik numer jeden w naszym rankingu. Ma on duży zakres temperatur i szeroki wybór funkcji gotowania, dzięki czemu można w nim eksperymentować z potrawami z całego świata. Jest też wyposażony w termosondę, która gwarantuje, że potrawy będą zawsze gotowe.

Ale numer dwa może zapisywać w pamięci często używane ustawienia i znacznie skracać czas gotowania. Dzięki temu nie tylko upieczesz swoje potrawy, ale także szybciej je upieczesz.

Model ten może zapewnić satysfakcjonujący gorący posiłek dla czteroosobowej rodziny, ponieważ jego pojemność wynosi aż 72 litry. Ten piekarnik elektroniczny zaspokaja potrzeby żywieniowe typowej rodziny.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments