Ranking sokowirówek – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 16 czerwca 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Która sokowirówka jest najlepsza? W naszej ofercie znajdziesz kilka różnych modeli, które pozwolą Ci cieszyć się wyśmienitym smakiem owoców. Te urządzenia domowe pozwolą Ci pozostać w harmonii ze światem przyrody. Oto przewodnik, który pomoże Ci wybrać rodzaj sokowirówki, którą musisz kupić.

Najlepsze sokowirówki – TOP 5 w 2022 roku

Niektórzy producenci postanowili wprowadzić na rynek kolorowe napoje, oznaczając je jako w 100 procentach owocowe. Trudno jednak zrozumieć, ile owoców jest naprawdę obecnych w takim napoju. Wiele z tych firm zastosowało w swoich napojach różne substancje chemiczne. Zamiast nadać tym substancjom wygląd naturalnych, dodawali do nich dodatkowy cukier, jak do cukierków.

Na co dzień pijemy niezdrową, słodzoną wodę. Można ją nawet nazwać „skażoną, słodzoną” wodą. Ale z pewnością chodzi o zdrowie. Możesz robić własne soki we własnym domu, inwestując w sokowirówkę. Jaką sokowirówkę wybrać? Tutaj znajdziesz nasz ranking najlepszych sokowirówek.

1. Sokowirówka ZELMER ZJE1205G

Sokowirówka ZELMER ZJE1205G jest jedną z najmocniejszych sokowirówek dostępnych obecnie na rynku. Posiada silnik o mocy 850 W, a dzięki dwóm prędkościom pracy można dostosować ustawienia prędkości do własnych upodobań.

To wielofunkcyjne urządzenie może być używane do mielenia kawy, przypraw, orzechów i nasion oraz miksowania różnych smacznych napojów, takich jak smoothie. Umożliwia przygotowanie różnych zdrowych napojów. To urządzenie daje wiele możliwości.

2. Sokowirówka ZELMER ZJE1200G

Urządzenie ZELMER ZJE1200G umożliwia wyciskanie soku ze wszystkich rodzajów owoców i warzyw. Podstawowa moc elektryczna tej potężnej sokowirówki wynosi 500 W, ale jej moc szczytowa to 850 W. Wszystkie urządzenia firmy ZELMER mają otwór wlotowy, który jest duży i pozwala na umieszczenie w nim dużych owoców i warzyw. Sokowirówka jest estetycznie wykonana z prostych i przyjemnych w dotyku elementów z tworzywa sztucznego. Przezroczysty pojemnik na miąższ pozwala na bieżąco kontrolować poziom soku w pojemniku bez konieczności otwierania obudowy urządzenia. Jest on wykonany z doskonałej jakości tworzywa sztucznego. Bardzo przyjazny pojemnik na sok jest nieco większy (0,9 litra) i umożliwia wyciśnięcie 0,9 litra soku.

3. Sokowirówka Philips HR1919/70

Jeśli nie masz w domu zbyt wiele soku z owoców lub warzyw, ta sokowirówka zapewni Ci pożywny napój każdego dnia. Ma szeroki wlot, dzięki czemu nie trzeba kroić, rozdrabniać ani specjalnie przygotowywać owoców lub warzyw. Silnik redukuje hałas i wibracje. Nie trzeba kroić, wystarczy włożyć owoce, a sokowirówka zrobi resztę za Ciebie. Za każdym razem możesz przygotować 1 litr soku, a duży pojemnik wystarczy na co najmniej 10 litrów soku. Urządzenie rozdrobni nawet bardzo twarde owoce, a soki będą pełne i gęste (nie trzeba dodawać miąższu). Szeroki zakres prędkości pozwala na przerobienie na sok nawet najtwardszych owoców i warzyw. Nowoczesny silnik zapewnia dobrą i bezpieczną pracę przy niskim poziomie hałasu i drgań. Łatwy i szybki montaż znacznie ułatwi proces przygotowywania soku. Czyszczenie jest bardzo szybkie i łatwe. Po zakończeniu procesu wytwarzania soku wlej szklankę wody, aby wstępnie przepłukać części. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie.

4. Sokowirówka Esperanza EKJ002

ESPERANZA EKJ002 to sokowirówka do owoców i warzyw ze stali nierdzewnej z dwustopniową regulacją. Jest niedroga, energooszczędna i wydajna. Moc 500 W zapewnia niższy rachunek za energię elektryczną w ciągu roku. Automatyczne oddzielanie miąższu daje porcję pożywnego soku. Sokowirówka ma pojemność pojemnika na sok 0,45 l i pojemnika na miąższ 1,5 l, co ułatwia przygotowywanie owoców i warzyw. Dzięki szerokiej tacy na owoce i automatycznej separacji miąższu ułatwia szybkie przygotowanie porcji soku. W tym modelu obudowa jest wykonana z wysokiej jakości metalu, który zapewnia stabilność i bezpieczeństwo. Jest wytrzymała i może bezpiecznie wykonywać różne operacje oraz przypadkowe włączenie urządzenia.

5. Sokowirówka Germin MAX-1100-W

Jest to sokowirówka, która umożliwia uzyskanie maksymalnej ilości soku z każdego owocu. Dzięki dużemu otworowi wejściowemu można wkładać owoce do urządzenia bez konieczności ich krojenia. Mimo, że silnik pracuje z prędkością 23000 obr/min, daje możliwość osiągnięcia najwyższej liczby obrotów, dzięki czemu nigdy nie zabraknie Ci soku. Dwubiegowa jednostka pozwala uzyskać dużą ilość soku, który jest korzystny dla organizmu. Urządzenie może współpracować z 2L pojemnikiem na sok i 2L pojemnikiem na miąższ, a jego obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej i anodyzowanego aluminium. Wytrzymała, antypoślizgowa podstawa i mechanizm blokujący ze śrubami ułatwiają montaż i bezpieczne użytkowanie urządzenia.

Dlaczego warto kupić dobrą sokowirówkę?

Dobra dieta oznacza dbałość o zdrowie i o to, co się je. Soki owocowe i warzywne ze świeżych produktów można łatwo przygotować w domu, korzystając z polecanych sokowirówek. Dzięki nim można wzbogacić codzienne menu o witaminy i składniki mineralne. Dzieci i dorośli uwielbiają tego typu napoje, które są pełne wartości odżywczych potrzebnych organizmowi. Dobre i niedrogie produkty można kupić w sezonie letnim i jesiennym, które są dostępne zwłaszcza wtedy, gdy rosną owoce i warzywa. Powyższy ranking przedstawił sokowirówki, dzięki którym szybko i sprawnie można przygotować wartościowe i pyszne napoje, które bardzo dobrze uzupełniają nasz organizm. Fakt, że dobra sokowirówka nie musi być droga, a nowoczesne funkcje będą korzystnie wpływać na to, że szybko i łatwo przygotujemy pyszne napoje. Świeże, aromatyczne soki to także najlepszy sposób na podanie wartościowych owoców i warzyw, które często są znienawidzone przez dzieci, gdy są podane w innej formie, a jeśli możemy je szybko wypić, to smakują wyśmienicie.
Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie sokowirówki? Pięć najpopularniejszych na rynku sokowirówek to najlepsze rozwiązanie dla osób, które często przygotowują soki lub piją je jako suplementy diety. Jeśli robimy soki regularnie i zależy nam na cichym, energooszczędnym produkcie z wyjmowanymi częściami, które można łatwo umyć w zmywarce, dobrej jakości sokowirówka może być świetną inwestycją. Najważniejszą cechą, na którą zwracamy uwagę, jest możliwość szybkiego umycia sokowirówki. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wielkość otworu wlotowego. Bezpieczeństwo jest zapewnione dzięki blokadzie poszczególnych części sokowirówki.

Podsumowanie

Najlepsza sokowirówka dla Twoich potrzeb ma rurę wlotową o szerokiej średnicy, która nie wymaga krojenia warzyw. Aby uzyskać bardziej wyrafinowane, autentyczne domowe napoje, można kontrolować zawartość czystego lub dodatkowego miąższu. Sokowirówki są dostępne z podwójnym napędem, dzięki czemu każdy z nich jest przystosowany do innego działania w przypadku twardych i miękkich owoców. Najlepsze sokowirówki przygotowują soki zarówno z twardych, jak i miękkich owoców, a ich prędkości maksymalne są wyższe. Do robienia soków należy wybrać sokowirówkę, która jest wyposażona w dwa napędy o różnych prędkościach obrotowych. Moc sokowirówki jest ważna, ponieważ określa siłę urządzenia. Im wyższa prędkość, tym większa moc i tym lepsze wyniki osiągnie urządzenie. Do przetwarzania twardszych owoców najlepsza moc wynosi od 300 do 600 W. W przypadku miękkich owoców może wynosić do 200 W. Warto pamiętać, że niska moc może powodować szybkie nagrzewanie się sokowirówki i może być przyczyną przerywanej pracy. Dobrze zaprojektowana sokowirówka powinna mieć pojemnik przeznaczony do przechowywania

Niektóre sita mają ostrza, które muszą rozróżniać między dobrą przepuszczalnością a wysoką jakością. Najlepsze sita tego typu są wykonane z mikrosiatki.

Jeśli chcesz uzyskać świeżo wyciśnięty sok, powinieneś kupić najlepszą sokowirówkę, która dostarczy Ci cennych informacji o tym, która z nich była najlepsza w tym roku. Można znaleźć drogie sokowirówki i te w przystępnej cenie. Do najpopularniejszych producentów należą: Zelmer, Philips, Germinom Bosch.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Ranking sokowirówek – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking sokowirówek – Najlepsze Modele w czerwcu 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments