Ranking pralek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 24 maja 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Wybór pralki nie jest łatwy. Wymaga to czasu, a także wiedzy i doświadczenia. Nasi redaktorzy spędzili wiele godzin, zbierając opinie użytkowników, rozmawiając z serwisantami oraz porównując i analizując najlepsze pralki dostępne w sprzedaży w 2022 roku. Ten ranking pralek pomoże Ci znaleźć najlepsze urządzenia pod względem niezawodności, przydatnych funkcji oraz skuteczności w usuwaniu brudu i plam. Lista została podzielona na różne kategorie z zaleceniami dotyczącymi pralek w różnych przedziałach cenowych.

Czego powinieneś unikać przy wyborze najlepszej pralki i jakie cechy powinny być brane pod uwagę? W pierwszej kolejności zastanów się, jakich funkcji potrzebujesz. Chcesz znaleźć urządzenie, które będzie funkcjonalne i łatwe w obsłudze oraz sprawi, że Twoje pranie będzie czyste i schludne.

Ranking pralek automatycznych 2022 – TOP 5

Chociaż wybór pralki jest skomplikowany, warto rozejrzeć się za funkcjami, na których najbardziej nam zależy. Ludzie na ogół wybierają pralki, które oferują najwięcej opcji za wyższą cenę. Ogólnie rzecz biorąc, aby zaoszczędzić pieniądze, warto kupić pralkę, która pomieści do 6 kilogramów ubrań i jest cicha podczas pracy. Pozwoli to zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Szczególnie przydatne są pralki, które oferują specjalny cykl nocny. Jeśli jesteś jedyną osobą w domu, może to zaoszczędzić czas w nocy. Osoby, które lubią wyjmować pranie wcześnie rano, będą zadowolone z pralek wyposażonych w specjalną funkcję zapobiegania alergiom. Należy również sprawdzić, czy jest to rodzaj pralki, która zmniejsza zużycie energii.

1. Miele WWI860 WCS

Najtrwalsza pralka w luksusowej linii Miele. Solidne materiały i trwały silnik. Dostępna jest również odłączana pralka. Jest to również najcichsza pralka i zużywa bardzo mało energii elektrycznej (najwyższa klasyfikacja A). Może pomieścić 9 kg prania. Jej użytkowanie jest przyjemnością. Działa szybciej i oszczędniej dzięki automatycznej kontroli wagi. Może usuwać mocno poplamione ubrania i umożliwia dodawanie ich po rozpoczęciu cyklu. Można wybierać spośród wielu programów, w tym jednego, który usuwa pierze z pościeli. Posiada również funkcję zmniejszania zagnieceń. Czego więcej można chcieć?

2. LG F4WV508S2E

LG Vivace V500 to prostsza i bardziej popularna nazwa modelu LG F4WV508S2E. Nazwa Vivace to przyjemny dźwięk, który nawiązuje do szybkiego i żywego tempa muzyki. Pralka z automatycznym wyborem programów znajduje się na drugim miejscu w rankingu pralek 2022. Waży ona ładunek i sprawdza miękkość tkanin. Skraca to czas prania i wydłuża żywotność tkanin. W pełni dezynfekuje, usuwa zagniecenia i utrzymuje ciepło ubrań za pomocą pary. Firma LG wyjaśnia sześć trybów pracy silnika inwerterowego bębna, w tym kołysanie (dla delikatnych tkanin) i szybkie półobroty w celu rozpuszczenia proszku. Warto zwrócić uwagę na ozdoby i materiały, takie jak metaliczna tarcza lub ciemne szyby z hartowanego szkła – takie pralki są najlepsze! Nowe programy lub szybką diagnostykę można ustawić za pomocą smartfona. Pralka komunikuje się z Tobą za pomocą dźwięku. Współpracuje także z asystentami głosowymi.

3. Bosch WAX32KH2BY

Nie mogliśmy pominąć modelu pralki Bosch WAX32KH2BY! To urządzenie jest wystarczająco ciche, aby prać ubrania bez zakłócania innych czynności. Pralka Bosch WAX32KH2BY jest wyposażona w funkcje, które mogą zaoferować tylko najlepsze pralki. Dostępnych jest ponad 12 programów prania, a także opcja „prania błyskawicznego”, która usunie uporczywe zabrudzenia. Inne cechy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie tej pralki, to wysoka klasa energetyczna i solidna konstrukcja.

4. Samsung WW90T754ABH

Samsung WW90T754ABH quickDrive jest liderem popularności. Dzięki ładowności 9 kg jest jedną z najbardziej lubianych pralek. Możesz ją wykorzystać do wielu celów, takich jak Q-Bubble czy drzwi AddWash. Dzięki niej pranie ubrań staje się przyjemnością. Jest w stanie wyprać Twoje ubrania, zużywając przy tym bardzo mało wody i energii. Pralka jest wyposażona w inteligentny panel sterowania AI, który umożliwia dostosowanie jej do własnych potrzeb. Jest to obecnie nasza ulubiona pralka o wysokiej skuteczności prania.

5. Beko EWUE7636XAW SteamCure

Pralka, która zajmuje piąte miejsce w naszym rankingu pralek, może wyprać siedem kilogramów. Kompaktowa Beko EWUE7636XAW pojawia się w naszym zestawieniu już po raz drugi! Jej głównym atutem, para, są nie tylko smukłe wymiary, ale także głębokość 45 cm. W 2022 roku najlepsze pralki nie będą już mogły obejść się bez pary. Ubrania mogą pozostać świeże nawet do ośmiu godzin. Jednym z wielu programów specjalnych jest BabyProtect+. Eliminuje on alergeny i bakterie w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Dzięki swoim możliwościom może usuwać wszystkie rodzaje plam, od sadzy po budyń. Programy można również dodawać i modyfikować w telefonie za pośrednictwem Internetu. SelfClean to automatyczny system czyszczenia bębna.

Pralka czy pralko-suszarka?

Czy można zastąpić tradycyjną pralkę pralko-suszarką? Dla wielu rodzin jest to wygoda i nie trzeba się martwić o obowiązki domowe. To tak, jakby mieć pralkę, a robienie prania to pestka. Nie daj się jednak zwabić wygodzie. Te nowe urządzenia są stosunkowo niewielkie i zużywają znacznie więcej energii elektrycznej, a mniej prądu. Ponadto ich pojemność jest dość mała, dlatego należy napełniać je tylko do połowy. Co więcej, niektóre z tych modeli są wykonane w technologii energooszczędnej, a suszenie trwa bardzo krótko. Podsumowując, urządzenia te należy wybierać ostrożnie.

Podsumowanie

Wybór dobrej pralki nie jest łatwy. Musisz znaleźć urządzenie, które spełnia wszystkie wymagania stawiane dobrej pralce. Musisz jednak wiedzieć, że jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, na przykład: musi być wydajna, łatwa w obsłudze i konserwacji, trwała i łatwa do znalezienia.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Ranking pralek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking pralek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments