Ranking żelazek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 23 maja 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Czy Twoje żelazko wolno się nagrzewa? Stopa żelazka zamiast parować, przykleja się do tkanin. Chcesz kupić żelazko, ale nie jesteś pewien, na jaki model się zdecydować? Ten ranking żelazek parowych pomoże Ci wybrać odpowiedni model. Pomoże Ci on znaleźć najlepsze żelazko w najniższej cenie. Przetestowaliśmy modele z różnych półek cenowych. W teście znalazły się modele od najtańszych za 100 zł do najdroższych za 300 zł.

W tym dziale znajduje się najnowszy ranking żelazek. Rankingi te zostały stworzone przez redaktorów, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego produktu. Pod aktualnymi rankingami można znaleźć również cenne wskazówki dotyczące zakupów. Porady te pomogą Ci zrozumieć najważniejsze cechy i parametry poszczególnych kategorii sprzętu. Połączenie przewodnika i polecanych produktów daje gwarancję, że mądrze wydasz swoje pieniądze.

Ranking Żelazek 2022 – Najlepsze Żelazka

W tym artykule wyjaśniamy obecny stan i historię kilku postępów technologicznych. W szczególności zajmiemy się postępem technologicznym w dziedzinie żelazek i prasowania.

Prawdopodobnie każdy z nas miał kiedyś w domu żelazko i go wymieniał, gdy się zepsuło. Ale mimo że są to bardzo powszechne urządzenia, są proste i niezbyt skomplikowane. Moim zdaniem nie warto ich wymieniać, dopóki się nie zepsują. W końcu jest to tylko urządzenie kuchenne, które nie wymaga wymiany. Jednak na obecnym rynku można znaleźć sporo ciekawych rzeczy.

Jeśli uwielbiasz dobre żelazko, które wiesz, że spełni swoje zadanie i zrobi to dobrze, nadszedł czas, aby znaleźć najlepsze żelazka. Wyjaśnimy, na jakie parametry należy zwrócić uwagę i pomożemy Ci znaleźć tani model, który spełni swoje zadanie. Wyjaśnimy też funkcje i technologie, które usprawnią prasowanie. Przedstawimy Ci rekomendacje w postaci listy żelazek, które będą działać tak dobrze, jak obiecaliśmy. Nie składamy tu żadnych fałszywych obietnic. Tanie i polecane modele do prasowania znajdziesz w naszym rankingu.

1. Tefal Ultimate Pure FV9834

Żelazko Tefal Ultimate pure to urządzenie wysokiej jakości. Stopa żelazka nagrzewa się błyskawicznie z mocą 3000 W. Stały wyrzut pary i ciągły wyrzut pary o mocy 55 g/min to potężne narzędzia w walce z wszelkimi zagnieceniami.

Nawet najbardziej uporczywe zagniecenia nie mają szans w starciu z wyrzutem pary o mocy 240 g/min. Filtr Micro-Calc zapobiega powstawaniu plam z kamienia, stale je oczyszczając. W ceramicznej stopie żelazka zastosowano technologię Durilium AirGlide. Umożliwia ona łatwe przesuwanie żelazka po tkaninach. Ułatwia to czyszczenie stopy.

2. Philips GC4532/20

Nowoczesne żelazko GC4532/20 może być używane aż do PS200. Stopa SteamGlide zapewnia doskonały poślizg i efektywność prasowania. Dzięki kształtowi stopy łatwo jest dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc.

Dzięki dużemu zbiornikowi na wodę można również wykorzystać działanie pary. Żelazko szybko się nagrzewa i może być użyte w ciągu kilku sekund. Jest łatwe do odkamieniania. Wystarczy wyjąć pojemnik na kamień ze zlewu i wypłukać go pod zimną wodą.

3. Philips Azur Advanced GC4934/30

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajmuje najmocniejsze żelazko parowe z serii Azur – Philips Azur Advanced Gc4934/30. Urządzenie to szybko się nagrzewa przy mocy 3000 W, co pozwala na dokładne wyprasowanie każdego zagniecenia. Możliwe jest również uzyskanie silnego wyrzutu pary o mocy do 55 g/min. Para wnika głęboko w tkaniny, ułatwiając ich prasowanie.

Gdyby tego było mało, wyrzut pary o mocy do 230 g/min może uporać się z każdym zagnieceniem. Żelazko DynamiQ ma funkcję automatycznego dozowania pary, więc jeśli nie jesteś pewien, które żelazko kupić, to jest ono właśnie dla Ciebie. Stopa SteamGlide Advanced bez trudu przesuwa się po tkaninach i nie przywiera do nich, co jest doceniane przez użytkowników. Wygodne manewrowanie żelazkiem zapewnia przewód o długości 2,5 metra. Funkcja automatycznego wyłączania jest pomocna dla osób zapominalskich. Są jednak pewne wady, takie jak ewentualny oszroniony pojemnik na wodę, przez który nie widać poziomu wody.

4. Philips Azur GC4908/80

W rankingu żelazek znalazł się kolejny model od topowej europejskiej marki. Philips Azur GCR4908/80 to wygodne, łatwe w obsłudze żelazko o dużej mocy 3000W. Osad z kamienia wodnego gromadzi się w tacce, którą można łatwo wyjąć. Model ten posiada blokadę kapania, która działa niezależnie od wahań temperatury.

Stopa żelazka SteamGlide Elite ma 5 gwiazdek. Jest ona odporna na zarysowania i stanowi najbardziej zaawansowaną stopę. Dzięki niej prasowanie staje się dziecinnie proste. Aby pozbyć się zmarszczek, wystarczy użyć funkcji pary o prędkości 250 g/min. Wiemy już, które żelazko jest najlepsze pod względem silnego wyrzutu pary.

5. Philips Azur Advanced GC4938/20

Doskonałe żelazko parowe, które automatycznie reguluje temperaturę. Aby nie dopuścić do przypalenia ubrań, nie musisz zmieniać żadnych ustawień. Nie powinieneś czekać na zmianę temperatury, aby ją dostosować. Można go używać do wygładzania delikatnych i grubszych rzeczy na tym samym ustawieniu.

Żelazko to ma również tytanową stopę, która jest niezwykle trwała i odporna na zarysowania. Dzięki prędkości przepływu pary 55 g/min możesz szybko usuwać zagniecenia z tkanin. Będą gotowe do założenia. Tryb samooczyszczania szybko usuwa cząsteczki kamienia. Jest to w zasadzie żelazko bezproblemowe.

6. Braun TexStyle 5 SI5037VI

Braun TexStyle 5 VI5037VI to bardzo intrygująca propozycja niemieckiego producenta. Żelazko to posiada specjalną stopę, która charakteryzuje się ściętymi krawędziami i zaokrąglonym tyłem. Dzięki temu można przesuwać się we wszystkich kierunkach i nie gnieść tkanin.

Przy tworzeniu stopy producent inspirował się snowboardem. Ciekawe, że sprzęt przeznaczony do uprawiania sportów zimowych można wykorzystać jako pomoc w wyborze odpowiedniego żelazka. Otrzymujesz żelazko, które jest szybkie, wydajne i wygodne. Blokada kapania AntiDrip, automatyczne wyłączanie i rewelacyjny design. Smokiem w tej historii jest waga. To spore osiągnięcie w porównaniu z pozostałymi.

7. Bosch TDA503011P

Żelazko Bosch TDA503011P jest niezawodne dzięki dużej mocy 3000 W. Optymalnie wykorzystuje parę, aby poradzić sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. Innowacyjna konstrukcja stopy żelazka ułatwia wygładzanie tkanin za jednym pociągnięciem.

Bosch wyeliminował problem kapiącej z żelazka wody. Może to powodować utratę równowagi. Żelazko TDA503011P to doskonały wybór dla osób, które często prasują.

Jak wybrać żelazko?

Kupując nowe żelazko, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar stopy grzejnej. Lepsze produkty umożliwiają prasowanie bez użycia ciepła. Najlepsze żelazka są wykonane z ceramiki lub szafiru, które nadają żelazku gładką powierzchnię. Dzięki temu żelazko nie przywiera do ubrań, ale jeśli chcesz, możesz kupić żelazka wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium lub teflonu. Najważniejszym kryterium przy wyborze nowego żelazka do swojej garderoby są różne poziomy mocy, które pozwalają wybrać produkt o dużej szybkości nagrzewania pary, która będzie pomocna. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie żelazka, to indywidualne potrzeby użytkownika. Wśród nich warto rozważyć inne cechy, takie jak ilość wody, którą jest w stanie wytworzyć. Nie należy również zapominać o bezpieczeństwie urządzenia. Oznacza to, że wyłączy się ono po pewnym czasie lub wyłączy się, gdy będzie stało w miejscu.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Ranking żelazek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Ilość ocen: 30 Średnia ocen: 1.5 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking żelazek – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments