Lodówki do zabudowy ranking – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 24 maja 2024

Autor: Mariusz Danielewicz

Jeśli chcesz mieć stylową lodówkę do zabudowy, aby Twoja kuchnia pasowała do stylu Twojego domu, skorzystaj z tej listy najlepszych modeli, aby pomóc sobie w poszukiwaniach!

Ranking lodówek do zabudowy 2022

Lodówka należy do najważniejszych urządzeń gospodarstwa domowego, ponieważ zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w kuchni. Dlatego jej wybór nie jest przypadkowy. Powinna być ekologiczna i energooszczędna oraz trwała. Ponadto powinna mieć wbudowane opcje, które przedłużą świeżość produktów, a także zachowają ich smak i zapach.Samsung

1. Lodówka BRB260089WW

Najlepiej sprzedającą się lodówką jest lodówka firmy Samsung o pojemności 256 litrów. Posiada klasę energetyczną A+++, dzięki czemu zużywa energię w sposób bardziej efektywny niż inne urządzenia. Lodówka jest wyposażona w system NoFrost. System ten zapobiega gromadzeniu się szronu w chłodziarce, co zapobiega rozmnażaniu się bakterii i eliminuje ryzyko uszkodzenia zamrożonej żywności. Ponadto system chłodzenia chłodziarki i zamrażarki działa niezależnie od siebie, co znacznie obniża zużycie energii. Istnieją cztery niezależne tryby chłodzenia: chłodzenie, schładzanie, delikatne chłodzenie i chłodzenie mięsa.

ELECTROLUX LFB3AF12S

Ten model lodówki ma pojemność 173 litrów. Dobrze utrzymuje świeżość żywności, a ponadto zużywa mniej energii niż tradycyjne lodówki. Szuflada do przechowywania owoców i warzyw jest wyposażona w system Humidipro zapewniający kontrolę wilgotności. Jest to mała lodówka, ale może pomieścić wiele produktów.

Siemens KG39NXXEB

Osoby, które chcą mieć naprawdę dużą lodówkę, powinny zwracać uwagę wyłącznie na pojemność urządzenia. Powinna mieć system utrzymywania stałej temperatury, powinna równomiernie rozprowadzać powietrze w swojej temperaturze, aby żywność na różnych półkach zachowała świeżość. Powinna także zapobiegać zanieczyszczeniom pochodzącym z systemów zamrażalniczych oraz systemom utrzymywania świeżości w chłodziarce. Te cechy można znaleźć w lodówce Siemens o pojemności.

Samsung BRB260187WW

Wprowadzono model czterodrzwiowy firmy Samsung. Ma on takie same wymiary jak pierwszy model, funkcję NoFrost, tryb wakacyjny, dwuobiegowy obieg chłodniczy i funkcję Power Freeze. Dodatkowym atutem są jednak dwie zimne szklane półki oraz technologia Precyzyjnego chłodzenia. Dodatkowe funkcje to: metalowy tył, wytrzymałe szkło hartowane, technologia Metal Cooling (utrzymuje żywność w niskiej temperaturze) oraz Precise Cooling (temperatura jest utrzymywana na stałym poziomie).

Beko BCNA275E31SN

Na piątym miejscu w rankingu znalazła się lodówka Beko o pojemności 184 litrów. Największą zaletą Beko jest innowacyjny system HarverstFresh. Jego zadaniem jest imitowanie naturalnego 24-godzinnego cyklu świetlnego na owocach i warzywach. Owoce i warzywa znajdują się w dolnej szufladzie lodówki, co pozwala im zachować witaminy. Jest to z pewnością opcja dla osób, które opierają swoją dietę głównie na owocach i warzywach.

Mając to na uwadze, wybraliśmy produkty wysokiej jakości, które będą nam służyć przez lata.

Jaką lodówkę do zabudowy kupić?

Głównym zadaniem, jakie stoi przed nami, jest znalezienie odpowiedniej lodówki, ponieważ w sklepach jest tak wiele modeli. Który model jest najlepszy, skoro w sklepach jest tak wiele różnych typów? Na to pytanie odpowiemy po zwróceniu uwagi na kilka ważnych czynników przed podjęciem ostatecznej decyzji: różnicę między różnymi urządzeniami gospodarstwa domowego oraz na to, który z nich jest najlepszy właśnie dla nas. Ważnymi czynnikami, o których należy pamiętać podczas zakupów, powinny być cena.

Wielkość gospodarstwa domowego może mieć duży wpływ na to, jak dużą lodówkę wybierzemy. Jako zasadę należy przyjąć, że w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego dla 1 osoby wystarczy 120 litrów plus 30 litrów na każdą dodatkową osobę.

Prawidłowo wbudowana lodówka będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie, ponieważ będzie wyglądać jak część mebli.
Wentylacja jest bardzo ważna dla lodówki. Im więcej powietrza przepuszcza, tym lepiej. Jeśli lodówka przepuszcza zbyt mało powietrza, urządzenie szybko się przegrzewa.

Ważne jest, aby wybrać lodówkę lub zamrażarkę, która zapobiega gromadzeniu się szronu i lodu. Aby zapobiec osadzaniu się szronu i lodu w lodówce, potrzebna jest lodówka z technologią No Frost.

Klasyfikacja jest przydatna w oszczędzaniu energii, jeśli używasz urządzeń przez cały czas. Ocena ratingowa jest zwykle lepsza niż ocena energetyczna, a kupując urządzenia z oceną energetyczną, wydasz dużo pieniędzy, co byłoby stratą pieniędzy.

Hałas, który powstaje, gdy w domu jest cicho, zwłaszcza w nocy, powoduje dyskomfort, a jednocześnie przyczynia się do powstawania niepożądanych nerwów. Dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na ten bardzo ważny parametr.

Lodówka wyświetla pewne informacje na swoim wyświetlaczu. Wyświetlacz ten jest bardzo przydatny, ponieważ pokazuje zawartość lodówki – temperaturę w lodówce i zamrażarce – oraz inne informacje.

Dodatkowe funkcje, które można by dodać do lodówki, to wszystko to, czego obecnie w niej nie ma, np. wskaźnik niedomknięcia drzwi, tryb wakacyjny czy uchwyty na butelki.

Czy warto kupić lodówkę do zabudowy?

Lodówka do zabudowy to praktyczne rozwiązanie, które jest nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również bardzo eleganckie. Najczęściej spotykane wersje lodówek do zabudowy spotykane są w bardziej luksusowych kuchniach, gdzie sprzęt ukryty wśród mebli jest zazwyczaj niewidoczny dla użytkowników. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie.
Pamiętaj jednak, że lodówka musi Ci służyć tak długo, jak to możliwe. Lodówkę należy wybrać starannie. Należy pamiętać o tym, aby wybrać markę produkującą lodówki, które między innymi są wysokiej jakości lodówkami do zabudowy.

Autor: Mariusz Danielewicz

Mariusz Danielewicz jest założycielem i redaktorem serwisu testeragd.pl, największego w Polsce rankingu sprzętów AGD. W swoich artykułach zawsze stawia na wszechstronny research i pomoc klientom. Więcej informacji o Mariuszu Danielewiczu można znaleźć tutaj.

Oceń artykuł: Lodówki do zabudowy ranking – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Lodówki do zabudowy ranking – Najlepsze Modele w maju 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments